Tükendi https://www.dokutibbimalzeme.com.tr/

Anti - HCV test kaset testi, insan serum yada plazmasında Hepatit C virüsünün immünokromatografik tabanlı olarak kalitatif olarak saptanmasına yönelik tanı aracı olarak kullanılır.

 
Hepatit C virüsü (HCV) Flaviviridae ailesinden, zarflıdır ve tek sarmallı RNA içeren bir virüsdür. HCV parenteral yolla geçen non-A, non-B hepatitlerin birincil etiyolojik ajanı ve bütün dünya da akut ve kronik hepatitlerin ana nedenlerinden birisidir. Hepatit B gibi genellikle parenteral yoldan bulaşır. Ağırlıklı olarak virüs taşıyan kan ve kan ürünlerinin kişiden kişiye nakli yoluyla geçmektedir. Diğer bulaşma şekilleri ise, damar yoluyla uyuşturucu kullanımı ve enfekte anneden hamilelikte bebeğe virüsün geçmesi olarak sayılabilir. HCV cinsel ilişki ile de bulaşabilmektedir. HCV"nin viral yükü düşük olduğu için enfekte kişiden bu virüsün bulaşması diğer bulaşma yollarına göre daha uzun süreli bulaşma riskine maruz kalma gerektirir. Kronik taşıyıcılarla cinsel ilişki bulaşmada önemlidir ve bu olgularda tükürük asıl enfeksiyon kaynağı olabilmektedir. Enfekte kişilerin semeninde HCV-RNA sıklıkla bildirilmektedir. HCV"nin aynı zamanda HIV ile enfekte kişiden cinsel yolla alınması daha kolay olmaktadır. Sonuçta cinsel yolla bulaşmada dolaşımdaki virüs miktarı ve HIV enfeksiyonu ile birlikteliği önemli olmaktadır. Anti - HCV kaset testi, alınan serum veya plazma örneklerinde, HCV virüsüne karşı üretilen antikor olup olmadığını kalitatif olarak tespit eden bir cihazdır. Bu test HCV antikorlarının tespiti için kullanılan yalnızca bir tarama testidir.Bu testin sonuçları ile kesin teşhis yada sonuca gidilemez. Mutlaka ek teşhis metodları kullanılmalıdır.
 
Paket İçeriği:
 
Anti - HCV test cihazı, tek kullanımlık plastik damlalık, nem alıcı olarak silika jel keseciği.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Anti - HIV 1 / 2 Kaset Testi 50 Lik

Ücretsiz Kargo

100 TL ve Üzeri Alışverişlerde Geçerlidir.

  • Marka: Laboquick
  • Ürün Kodu: MG 10235
  • Stok Durumu: Tükendi

Etiketler: Tıbbi, Sarf, Malzemeler, Tıbbi Sarf Malzemeler, Anti, HIV, Kaset, Testi, Lik, Anti - HIV 1 / 2 Kaset Testi 50 Lik