Tükendi https://www.dokutibbimalzeme.com.tr/
 
Daha önce görülmemiş kolay, kullanışlı ve güvenilir tansiyon ölçümü  
    
OMRON SpotarmT tansiyon aletleri gerçekten rahat ve tamamen otomatik tansiyon aletleridir. Manşet derdi olmadan güvenilir ve doğru üst kol tansiyon ölçümü sunar. Basitçe kolunuzu SpotarmT cihazına yerleştirin, cihazı açın ve start tuşuna basın. Kısa bir zaman sonra, tansiyonunuz ve nabız değerleriniz 3-sıralı geniş ekranda belirir. OMRON'un yenilikçi teknolojisi ve yüksek kalitesi bütün OMRON SpotarmT modellerinde vardır. Spotarm tansiyon aletleri, iyi bilinen sağlık risk faktörü olan Sabah Hipertansiyonun takibine olanak sağlar. Tamamen OMRON'un IntellisenseT* teknolojisini ve düzensiz nabız tespiti özelliklerini içerir.   


Özellikler

İki kişilik hafıza kapasitesi
Sabah Hipertansiyonu
Düzensiz kalp atışını belirtir.
Hipertansiyon Göstergesi 
Klinik Onayı**: Cihaz büyük sağlık kuruluşları tarafından gerçekleştirilen testlerde güvenilirliğini ve doğruluğunu kanıtlamıştır.
OMRON Sağlık Yönetimi Yazılımı (Bi-Link)
10 dakikada ard arda yapılan 3 ölçümün ortalaması


Paketin İçeriği

Tansiyon Aleti
AC Adaptör 1600
Kullanma Kılavuzu
Garanti Belgesi
Tansiyon Takip Kartı
 
 
Intellisense
*İntellisense Teknolojisi: Asla çok fazla pompalamaz, asla tekrar şişirmez, ölçüm süresi mümkün olan en kısa süredir.
 
Klinik Onayı
**Klinikçe Onaylı: Klinik uzmanları, hastalardaki kan basıncı manüel olarak ölçmüştür ve Omron ürünlerinin manüel okumaları ile kıyaslamışlardır. Klinik olarak kanıtlanmış çok yüksek hassasiyet vardır.
 
Düzensiz Kalp Atışı Nedir?
 
 Düzensiz Nabız
Düzensiz kalp atışı, birim, sistolik ve diastolik kan basıncını ölçerken fark edilen, ortalama kalp atışı ritminden % 25 ten fazla değişiklik gösteren kalp atışı ritmidir. Eğer böyle düzensiz bir ritim ölçüm sırasında iki defadan fazla fark edilirse, ölçüm sonuçları görüntülenirken düzensiz kalp atışı görüntüsü Düzensiz Kalp Atışı ekranda belirir. Eğer ölçüm sırasında çok fazla düzensiz ritim bulunursa, düzensiz kalp atışı görüntüsü Düzensiz Kalp Atışı belirir fakat ölçüm görüntülenmez.


Arrhythmia (Aritma) Nedir?

Bir kalp atışı kalbin kasılmasına neden olan elektrik sinyalleri tarafından uyarılır. Arrythmia, kalp atışını çalıştıran bio-elektrik sistemdeki kusurlardan dolayı kalp atış ritminin anormal olduğu bir durumdur. Tipik belirtileri, atlayan kalp atışları, erken kasılma, anormal bir şekilde hızlı (tachycardia) veya yavaş (bradycardia) nabız atışıdır. Bu kalp hastalığı, yaşlanma, fiziksel yatkınlık, stres, uyku eksikliği, yorgunluk, vs. nedeniyle olabilir Arrhytmia, sadece bir doktor tarafından özel muayeneden sonra teşhis edilebilir. Sonuçlardaki düensiz kalp atışı görüntüsünün Düzensiz Kalp Atışı arrhytmia olup olmadığını göstermesi sadece doktorunuzun muayene ve teşhisiyle belirlenebilir. Eğer düzensiz kalp atışı görüntüsü Düzensiz Kalp Atışı sık sık gösterilirse, lütfen doktorunuzu bundan haberdar edin. Ölçüm sonuçlarına göre kendi teşhis ve tedavinizi yürütmeniz tehlikelidir. Doktorunuzun bilgilerini takip ettiğinizden emin olun. 


Hafıza Fonksiyonunu Kullanma

Bu monitör 90 okumayı saklayabilecek yetenekte bir hafızaya sahiptir. Ölçüm tamamlandıktan sonra her defasında monitör otomatik olarak kan basıncını ve nabız atış sıklığını saklar. Monitör ayrıca son üç okumanın ölçümlerine dayanarak ortalama bir okuma hesaplar.

Not: Ölçüm sonuçlarının doğru kaydedilmesini sağlamak için ölçüm almadan önce tarih ve zaman ayarının doğru yapıldığından emin olun. 90 okuma hafızada saklandığında yeni bir ayarın saklanabilmesi için en eski ayar silinecektir. Saklanan okumaların tarih ve zamanları sıra ile görüntülenecektir. 
 

Ortalama Değeri Görüntülemek

^^ hafıza butonuna basın son üç ölçüme göre belirlenen ortalama değerler görüntülenir.


Kan Basıncı Hakkında Bazı Yararlı Bilgiler

Kan Basıncı Nedir?

Kan basıncı, atardamar duvarlarına karşı akan kanın gücünün bir ölçüsüdür. Atardamara ait kan basıncı kalbin devir sürecinde sürekli değişir.
Bu devirde en yüksek basınç sistolik kan basıncı, en düşük basınç diastolik kan basıncı olarak adlandırılır. Her iki basınç okuması da, sistolik ve diastolik, doktorun bir hastanın kan basıncını değerlendirmesini sağlamak için gereklidir.

Kan basıncını evde ölçmek neden iyi bir şeydir?

Pek çok durum kan basıncını etkileyebileceğinden, bir tek ölçüm doğru teşhis için yeterli olmayabilir.
Fiziksel aktivite, endişe yada günün zamanı gibi pek çok faktör kan basıncınızı etkileyebilir. Bu nedenle, kan basıncındaki değişikliklerin doğru bir göstergesini almak için kan basıncınızı her gün aynı zamanda ölçmeye çalışmak en iyisidir.
Kan basıncı genellikle sabahları düşer ve öğleden sonra akşama doğru yükselir. Yazın daha düşük ve kışın daha yüksektir.
Kan basıncı civanın milimetreleri (mmHg) cinsinden ölçülür ve diastolik ölçümden önce sistolik ölçüm yazılır. Örn: 140/90 şeklinde yazılan bir kan basıncının anlamı 140, 90 mmHg'nin üzerindedir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Omron I-Q142 Tansiyon Aleti

Ücretsiz Kargo

100 TL ve Üzeri Alışverişlerde Geçerlidir.

  • Marka: Omron
  • Ürün Kodu: I-Q142
  • Stok Durumu: Tükendi

Etiketler: Tıbbi, Cihazlar, Tıbbi Cihazlar, Omron, I-Q142, Tansiyon, Aleti, Omron I-Q142 Tansiyon Aleti